ادامه مطلب

ادامه مطلب

صندلی کودک و نوجوان باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

دغدغه مهم والدین فراهم کردن بهترین امکانات زندگی برای فرزندانشان است. بچه‌های بین ۷تا۱۲ سال به یک فضای سازماندهی شده و مرتب برای انجام تکالیف مدرسه احتیاج دارند. علاوه بر اینکه شکل زندگی معاصر، بچه‌ها را خیلی بیشتر از قبل به سمت بازی‌های کامپیوتری، تماشای فیلم و تلویزیون و موزیک شنیدن برده است.  بچه‌ها برای ساعت‌ها نشستن و کار کردن احتیاج به میز و صندلی کودک و نوجوان دارند که مناسب سن آن‌ها و طبق استانداردهای ویژه طراحی شده باشد.

صندلی که پشتی و جنس مناسب داشته باشد، ارتفاع قابل تنظیم داشته باشد، از مواد مضر یا آسیب‌زننده عاری باشد، کودک را در حالت درست به نشستن وادارد و خصوصیات ارگونومیک متناسب با سن کودک داشته باشد، وزنش کم باشد که کودک در جابه‌جایی آن دچار زحمت نشود، زیبا باشد و المان‌های خیال‌برانگیز و جذاب برای کودک داشته باشد. در مجموع باید بتواند جسم و ذهن کودک را برای زندگی پیش‌رویش سالم نگه دارد.

بچه‌ها از سنی به بعد، بیشتر وقتشان را در خانه به انجام تکالیف مدرسه می‌گذرانند. داشتن میز و صندلی مخصوص برای انجام دادن تکالیف برای آن‌ها بسیار سودمند است، چرا که فضای راحت و آرامی برای مطالعه یا آماده شدن برای امتحانات فراهم می‌کند. میز و صندلی برای بچه‌های کوچک‌تر هم مفید است که وقتشان را صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کنند. فراهم کردن این فضا برای فرزندان بدون اینکه به این فکر کنید که جای نشستن مناسبی دارند یا نه کامل نخواهد بود. هر صندلی نمی تواند صندلی مناسب برای کودک شما باشد.

 

زمان خرید صندلی کودک و نوجوان به نکات زیر توجه کنید

 

 صندلی‌های کار بزرگسال برای بچه‌ها مناسب نیست و بزرگ‌تر از جثه آن‌هاست. اینکه فرزند شما قبل از خرید بتواند روی صندلی بنشیند و آن را امتحان کند، در انتخاب اندازه درست به شما کمک خواهد کرد. اما اگر این برای شما میسر نیست، اندازه قد فرزندتان را موقع خرید به یاد داشته باشید و بر اساس آن از فروشنده کمک بگیرید.

صندلی مناسب پشت میز برای کودکان و نوجوانان خصوصیاتی درست مثل خصوصیات صندلی استاندارد کار برای بزرگسالان دارد. به دسته‌های قابل تکیه صندلی دقت کنید. دقت کنید که ارتفاع، قابل تنظیم باشد. وقتی که کودک روی صندلی احساس راحتی نمی‌کند، به دنبال صندلی کودک دیگری با مشخصات ارگونومیک بگردید.

 

صندلی کودک

 

ظاهر صندلی کودک و نوجوان به اندازه کیفیت آن اهمیت دارد

 

 در آخر هم فراموش نکنید که برای کودک و نوجوان ظاهر و زیبایی وسایل هم اهمیت دارد. پس یک صندلی زیبا و خوش‌استایل انتخاب کنید. در نظر کودک این‌قدرها اهمیت ندارد که صندلی راحت باشد اگر به نظرش جذاب نرسد. اگر از صندلی خوشش نیاید، ممکن است اصلاً ازش استفاده نکند.

دقت کنید که سروکار شما با بچه‌هاست و آن‌ها نمی‌توانند مثل یک بزرگسال مراقب نظافت وسایلشان باشند. پس برای راحتی خودتان هم که شده، جنس صندلی کودک و نوجوان را طوری انتخاب کنید که تمیز کردن آن راحت باشد. همچنین مراقب این باشید که صندلی لبه‌های تیز یا برنده یا سخت نداشته باشد. اگر این موارد رعایت نشده باشد،  ممکن است بچه‌ها حین بازی به خود آسیب بزنند. اگر صندلی که برای کودک یا نوجوان خود می‌خرید چرخدار است، چک کنید که حرکت دادن آن آسان باشد و کودک را به سختی نیندازد. کیفیت صندلی کودک را طوری انتخاب کنید که دائم نگران شکستن و خراب شدن آن وقتی کودکتان در حال بازی است، نباشید.

بچه‌ها عاشق حرکت‌اند. دویدن، بالا رفتن، چرخیدن و پریدن کار آن‌هاست. به ندرت می‌توانیم آن‌ها را قانع کنیم که آرام یک جا بنشینند و کارشان را انجام دهند. اگر صندلی راحتی هم در کار نباشد، نشاندن آن‌ها تقریباً ممکن نخواهد بود.

اسکلت و استخوانبندی بچه‌ها در حال رشد است. پس اگر در حالتی بنشینند که به بدنشان فشار وارد شود، می‌تواند به بدنشان خسارت جبران‌ناپذیر وارد کند.

انتخاب درست صندلی کودک و نوجوان مناسب را برای فرزندتان جدی بگیرید.

 

صندلی کودک

 
 


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت