ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

میز تحریرهایی برای همه

میز تحریر

میز تحریر فقط در محیط اداری و شرکتی کاربرد ندارد. اگر در خانه کار می‌کنید یا درس می‌خوانید به میز تحریر احتیاج دارید.

اگر در خانه کار می‌کنید، همان‌قدر که بر فرض برای تخت‌خواب سرمایه‌گذاری می‌کنید باید برای میز تحریر هم هزینه کنید. به این دلیل که تقریباً همان زمانی که در تخت می‌گذرانید، پشت میز سپری خواهید کرد.

فاکتورهای خیلی زیادی است که باید هنگام انتخاب نوع میز تحریر در نظر بگیرید.

 مساحتی که برای قرار دادن میز احتیاج دارید، فضایی که میز باید برای ذخیره کردن در اختیار شما بگذارد، دوام، ظاهر و کوهی از گزینه‌های مختلف که به وضعیت کار و زندگی شما بستگی دارد.

مشکل یافتن پاسخ این پرسش‌ است که شما به چه نوع میز تحریری احتیاج دارید. ما نمونه‌های برتر از میان بسیاری از میز تحریرها با خصوصیات مختلف تعدادی را انتخاب و برای شما راهنمای خریدی از بهترین میز تحریرها در سال ۲۰۱۸ آماده کرده‌ایم.

میز تحریر سه قسمتی مخصوص گوشه

پرجلوه، سبک، بدنه فلزی پوشیده شده با رنگ پودری. این میز تحریر شاید جامع همه امکانات نباشد اما جای کافی برای کامپیوتر و قرار دادن سایر وسایل دارد و این‌ها همه نشان می‌دهد که چرا این میز یکی از پرفروش‌ترین میز تحریرهای آمازون است. و البته قیمت آن که به طرز باورنکردنی ارزان است، ۱۲۵ دلار.

میز تحریر

 

میز تحریر ایکیا (Ikea Besta Burs)

این میز ترکیب طراحی بی‌ادعا و استواری است. موید این گفته که لازم نیست همه چیز به محض ورود به اتاق چشم‌ها را به سمت خود بکشد.

این میز نسبت به بسیاری دیگر از محصولات ایکیا راحت‌تر سر هم می‌شود. دو کشوی پهن دارد برای اینکه از شلوغ شده بیش از اندازه روی میز بکاهد.

 

میز تحریر پاپین(Poppin)

میز تحریر برند پاپین میزی است که هر کسی از عهده خریدش بر می‌آید. طراحی تمیزی دارد و برای انجام کارهای طولانی اما بدون نیاز به فضای زیاد است.

 این میز در مرز اندازه جمع و جور و اندازه نرمال ساخته شده. یک کشو برای قرار دادن وسایل دارد و بدون نیاز به ابزار می‌توان آن را سر هم کرد.

 

میز تحریر سلین

طراح این میز مشهور که طراحی آن برنده چند جایزه مهم طراحی در دنیا شده است، نازنین کمالی، دیزاینر ایرانی ساکن لندن است.

یک مکعب باز و یک کشوی بزرگ، شکل الهام گرفته از طرح‌های مدرن میانه، پایه‌های مخروطی و اندازه جمع و جور، خصوصیات این میز تحریر هستند.

 

میز تحریر درومن

ترکیبی از میز معماری و طراحی و شبیه به یک پیانو است. این یک میز محکم و با کشوهای جادار است. پایه‌های وی شکل،  فضای اضافه روی میز، کشوها و قفسه‌هایی که تمامش از چوب آکاسیا ساخته شده، از خصوصیات این میز است.

کافی است یک چراغ مطالعه و چند تخته شاسی طراحی به میز اضافه کنید تا استایل هنرمندانه آن تکمیل شود.

 

میز تحریر آرتیفاکس

در این میز تکنولوژی سنت را ملاقات می‌کند. میز آرتیفاکس که مدل چوبی آن هم به بازار عرضه شده است، با رنگ سیاه رنگ شده. خصوصیت برجسته این میز این است که سیستمی برای سازماندهی سیم و کابل‌ها و قلابی برای قرار دادن هدفون دارد.

  

 

 
ادامه مطلب

بهترین صندلی مطالعه کدام است

صندلی مطالعه

هیچ چیز مثل این نیست که در یک روز زمستانی از سرمای بیرون به خانه برسید و شب‌های طولانی را با  سپری کردن روی صندلی مطالعه دنج و گرم و نرم در میان یک پتوی نازک با کتابی در دست و ماگی که بخار چای ازش بلند می‌شود، بگذرانید.

ضروری‌ترین بخش این تصویرسازی زیبا همان صندلی مطالعه است. شاید انتخاب یک صندلی مطالعه مناسب کار آسانی نباشد. چه کوسن‌هایی مناسب این صندلی است؟

صندلی مطالعه‌ای دلتان می‌خواهد که تشک نرمش شما را در خود فرو ببرد یا صندلی با تشک ساپورتیو و ارگونومیک و سفت لازم دارید که ستون فقرات شما را از آسیب‌ها حفظ کند؟

 نوع پارچه برای شما موضوعیت دارد؟ پارچه‌ای می‌خواهید که به راحتی قابل تمیز کردن باشد؟ و مهم‌ترین مسئله، چقدر می‌خواهید برای خرید یک صندلی مطالعه برای گوشه سالن یا اتاق کتابخانه خرج کنید؟

برای هر کسی تعریف بهترین صندلی مطالعه متفاوت است. البته صندلی مطالعه یک طبقه‌بندی غیردقیق است چون به صورت رسمی هیچ استانداردی در بین استانداردهای مبلمان برای این صندلی وجود ندارد.

صندلی مطالعه

مهم‌ترین خصوصیت صندلی مطالعه، راحتی است

وقتی درباره صندلی مطالعه حرف می‌زنیم، منظورمان صندلی است که راحت و امن باشد و شما را از دنیای بیرون کتاب به کلی جدا کند.

می‌توان گفت که صندلی‌های مطالعه تکامل‌یافته مبلمان هستند و راحتی نشستن را به بهترین شکل فراهم می‌کنند.

یک صندلی مطالعه خوب باید بتواند شما را ساعت‌ها بدون خستگی روی خود نگه دارد و نگذارد رمان، مجله یا تبلت از دست شما رها شود. حتی می‌توانید روی صندلی مطالعه فیلم و تلویزیون تماشا کنید.

بهترین صندلی مطالعه می‌تواند صندلی باشد که جادار، دعوت‌کننده و بسیار راحت باشد. باید بتوانید بعد از ساعت‌ها نشستن هنوز از جایی که هستید احساس خرسندی کنید.

بیشتر ما وقتی یک کتاب جذاب می‌خوانیم، دوست نداریم چیزی باعث وقفه افتادن در خواندن ما بشود. بخصوص دلمان نمی‌خواهد که آن چیز کمردرد یا تنگ و ناراحت بودن جایمان باشد.

با قرار دادن یک صندلی مطالعه در کنار نشیمن خانه و ساختن یک گوشه برای کتابخانه، حال و هوای خانه را به کلی عوض می‌کنید. یک اتاق نشیمن بدون کتابخانه و صندلی مطالعه مثل یک حمام اسپا بدون یک وان بزرگ است، چیزی کم دارد.

صندلی مطالعه

اضافه کردن یک گوشه برای مطالعه به اتاق نشیمن، قدم برداشتن به سوی دوستانه شدن فضای خانه است. یک صندلی راحت شما را تشویق می‌کند که بیشتر در آن اتاق بمانید و هر اتاقی که شما را وادار به ماندن بیشتر کند، از نظر من برنده است.

در بازار انواع مختلفی از صندلی‌ها موجودند که فاکتورهایی مثل ارتفاع، عرض، عمق، متریال و رنگ را باید در آن‌ها بسنجید و با نیاز خود مقایسه کنید.

 اما مهم‌ترین خصوصیت برای یک صندلی مطالعه راحتی است. راحتی هم همان‌طور که قبلاً گفتیم، برای همه یک مفهوم ندارد.

 اگر یک چراغ مطالعه و یک پاف به عنوان زیرپایی به مجموعه صندلی و پتو و کوسن‌ها اضافه کنید، دیگر راحتی گوشه مطالعه را به اوج رسانده‌اید.

خوب است که چراغ مطالعه را از نوع ایستاده و با ارتفاع حدود ۶۰ سانتی‌متری و با دیمر انتخاب کنید. بهتر است که دیگر گوشه کتابخوانی خود را زیاد شلوغ نکنید و آن را ساده نگه دارید.

 
ادامه مطلب

بهترین برندهای صندلی میز تحریر

صندلی میز تحریر

اینجا در سایت نیلپر بارها درباره صندلی میز تحریر، انواع آن، ویژگی‌های آن و استاندارهای مربوط به آن مطالبی نوشته‌ایم.

بعضی کلمات را بارها درباره این نوع صندلی شنیده‌اید. مثل اینکه صندلی میز تحریر باید راحت باشد یا باید ارگونومیک باشد.

راحتی در صندلی میز تحریر به این معنی است ساعت‌های بیشتری در ارتباط با میز کار خود بمانید بدون اینکه دردی در پشت خود احساس کنید. یا برای مثال قابلیت تنظیم ارتفاع یک خصوصیت دیگر این صندلی‌هاست. زیبایی و قیمت هم در تصمیم‌گیری هنگام خرید موثر است.

اگر به خصوصیات صندلی میز تحریر هنگام خرید توجه کنید و سعی کنید با شناخت خود و شرایط کارتان مناسب‌ترین صندلی را انتخاب کنید، به کمر، ماهیچه‌ها، مفاصل و مغز خود لطف بزرگی کرده‌اید.

اما از کجا تشخیص می‌دهید که یک صندلی درست و اصولی طراحی شده و از مواد و متریال باکیفیتی در ساخت آن استفاده شده است؟ یکی از این راه‌ها این است که نام تجاری و برندی که سازنده آن صندلی میز تحریر است را بشناسید و بدانید که یک نام معتبر در صنعت خود به شمار می‌رود.

صندلی میز تحریر

در این مطلب می‌خواهیم مهم‌ترین برندهای صندلی میز تحریر در دنیا را به شما معرفی کنیم.

۱. Humanscale

این برند تلاش قابل ستایشی برای دوام، زیبایی‌شناسی و اقتصادی بودن محصولات کرده است. مطالعه بر ارگونومی یکی دیگر از چیزهای است که هیومن اسکیل بر آن تمرکز کرده است.

خطی که می‌توان در تولید محصولات جدید این شرکت دنبال کرد، «سادگی» است. سادگی میراث طراح صنعتی متاخر آمریکایی، نیلز دیفرینت، در دوران شراکتش با کمپانی هیومن اسکیل است.

۲. Herman Miller

هرمان میلر شرکتی است که نامش پشت نمادین‌ترین مبلمان مدرن میانه قرن بیستم بود. این شرکت به خاطر صندلی‌های مطالعه‌اش هم مشهور است.

شرکت هرمان میلر صندلی میز تحریر Aeronرا تولید و به بازار فرستاد که تبدیل به بهترین یا حداقل یکی از بهترین صندلی‌های میز تحریر دنیا تا آن زمان شد. صندلی‌های اداری بیشتر شرکت‌های آمریکایی بعد از آن تقلید و برداشتی از صندلی آرون بودند.

۳. Steelcase

وقتی که هرمان میلر و دیگران روی تنوع مبلمانشان کار می‌کردند، استیل کیس روی کارایی و پایداری صندلی‌هایش تمرکز کرده بود. این کمپانی ۱۰۵ ساله در تلاش بی‌امانش در طراحی مبتنی بر تحقیقات علمی، حرکت و قابلیت تنظیم اتوماتیک صندلی‌هایش را گسترش داد.

۴. Allsteel

از نظر کمپانی آل استیل عملکرد و کارکرد بالاتر از همه چیز است. در اوایل قرن بیستم این کمپانی تولیدکننده باکس‌های الکتریکی فولادی، قفسه‌های فلزی و کمدهای لاکر بود.

در میانه قرن بیستم این شرکت نخستین صندلی‌اش را تولید کرد. شاید همه صندلی‌های تولید این شرکت زیبا به نظر نرسند، اما همه بر اساس علم ارگونومی ساخته شده‌اند.

۵. Knoll

مثل هرمان میلر، نول پادشاه دروه مدرن در قرن بیستم بود. همچنین مثل هرمان میلر، بعد از گذشت آن دوره از اعتبار نیفتاد. نول هنوز هم از برندهای سطح بالا، لوکس و مجلل در مبلمان خانگی است و خط تولید صندلی‌های اداری آن یک نمونه بی‌نظیر است.

 ارگونومیک، خوش‌قیافه و فروش در قیمت‌های مختلف، نول آنچه شما در حال حاضر و در آینده نیاز دارید را به شما می‌دهد.

ادامه مطلب

دکوراسیون فست فود و ایده‌هایی که باید روی آن تمرکز کنید

دکوراسیون فست فود

وقتی وارد یک رستوران فست فود می‌شوید، تقریباً می‌توان مطمئن بود که تمرکز شما بر این موضوع است که غذا را سریع تحویل بگیرید و همان‌جا آن را بخورید یا آن را با خود برای خوردن به جای دیگری ببرید. منظور این است که رستوران فست فود یعنی دریافت غذایی که سریع سرو می‌شود و همان‌طور هم سریع خورده می‌شود. آیا دکوراسیون فست فود هم در کنار این ویژگی‌ها باید تفاوتی با دیگر رستوران‌ها داشته باشد؟

فست فودها همچنین شهرت بدی دارند به اینکه مبلغ فرهنگی هستند که در آن لذتی زودگذر جایگزین ارزش‌های غذایی شده است. این نکته مهم نیست. نکته این است که رستوران‌های فست فود، امرزوه یکی از ویژگی‌های زندگی ما هستند و به وجود آمده‌اند تا با سرویس‌دهی سریع و کارای خود، در کنار زندگی ما قرار گیرند.

طراحی دکوراسیون فست فود

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که روشی که با آن طراحی دکوراسیون فست فودها انجام می‌شود و پروسه فکری پشت آن‌ها چیست؟

برنامه‌ها و فکرهای زیادی در طراحی دکوراسیون فست فود وجود دارد. ممکن است دکوراسیون فست فود‌ها مثل طراحی داخلی و دکوراسیون برخی رستوران‌های به یادماندنی در ذهن شما نمانده باشد اما بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید بر شما اثر گذاشته است.

بله، طراحی دکوراسیون فست فودها با تفکر ساخته می‌شوند و این کارها فقط به خاطر این نیست که تضمین کند شما در این رستوران‌ها حس خوبی داشته باشید یا احساس راحتی کنید بلکه به شما تصویری ماندگار از یک برند که در ذهن می‌ماند ارائه می‌کند.

خوب است که یک‌سری سالن رستوران‌های فست فود مختلف را ببینید تا دید عمیق‌تری به شما برای دکوراسیون فست فود بدهد.

اینجا نکته‌هایی جالب درباره طراحی دکوراسیون فست فود می‌خوانید.

فضا بزرگ است و حداکثر استفاده از آن می‌شود

نکته‌ای که درمورد فست فود‌ها به چشم می‌خورد این است که آن‌ها بیشتر در مراکز خرید بزرگ و مال‌ها واقع شده‌اند. این به معنی این است که آن‌ها مجبورند از حداکثر فضایی که دارند استفاده کنند. چیزی که با نگاه کردن به فضای داخلی یکی دو رستوران فست فود می‌آموزید این است که چطور از فضا استفاده کنید بدون اینکه تنگ و شلوغ به نظر بیایند.

امضا مشخص است.

اکثر رستوران‌های فست فود زنجیره‌ای هستند. یا در سطح یک کشور یا در جهان. این یعنی که این رستوران‌ها نیاز دارند که یک تم رنگ مشخص و آیتم‌های متمایز کننده به عنوان امضا و معرف خود داشته باشند و راحت تشخیص داده شوند.

این همان راهی است که از طریق آن هویت برند خود را می‌شناسانند و در ذهن مشتریان خود به عنوان یک برند شناخته می‌شوند. البته این یکپارچگی صددرصد نیست و المان‌های محلی هم گاهی در دکوراسیون فست فودها دیده می‌شوند.

محیطی مناسب خانواده

ویژگی دیگری که بین فست فودهای مختلف مشترک است این است که آن‌ها به این نکته واقف هستند که خانواده‌ها و بخصوص بچه‌ها آ‌ن‌ها را دوست دارند.

 آن‌ها از این فاکتور استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند در یاد کودکان به خوبی باقی می‌مانند. این کار باعث خواهد شد که آن کودکان دوباره والدینشان را به آنجا بازگردانند.

در بیشتر موارد دکوراسیون فست فود ها برای بچه‌ها جذاب و بامزه است و فضایی برای خوش‌گذرانی آن‌هاست.

سریع و کارا

باید به یاد داشته باشید که فست فود یعنی یک جایی برای خوردن یک غذای سریع و مفید نه یک شام لذتبخش و آرام. اگر نگاه دقیقی به دکوراسیون فست فود ها بیندازید، خواهید فهمید که دکوراسیون آن‌ها گرچه غالباً راحت است در عین حال باعث افزایش سرعت و کارایی است تا مردم در عین اینکه لذت می‌برند، سریع هم باشند.

در نیلپر شما می توانید انواع مبلمان رستورانی ، صندلی رستورانی و صندلی بار را با تنوع بالا مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید.

 

 

ادامه مطلب

راه‌های استفاده از مبلمان شاخص در دکوراسیون شما

مبلمان شاخص

در دکوراسیون مفهمومی وجود دارد به اسم Accent furniture. تعریف این اصطلاح قطعه‌ای از مبلمان است که در میان بقیه قطعات برجسته است و دکوراسیون یک اتاق را کامل می‌کند. این ترم برگرفته از کلمه accentاست که به معنای موکد و مشدد است. در واقع بر چیزی تاکید کردن یا برجسته کردن آن. ما اینجا از ترجمه مبلمان شاخص یا برجسته برای این اصطلاح استفاده می‌کنیم.

استفاده از قطعات مبلمان شاخص به دلیلی فراتر از کاربرد آن است. اغلب این وسایل به دلیل ارزش دکوراتیوی که دارند استفاده می‌شوند.

ممکن است هیچ نیاز عملکردی به آن وسیله نداشته باشید یا سودآوری برای شما نداشته باشد اما آن را در دکوراسیون برای خیره کردن چشم‌ها به کار برده‌اید، درست مثل یک رنگ جیغ. هدف انتخاب آن افزودن رنگ، تشخص و درام به یک فضای داخلی است.

وقتی به اضافه کردن یک قطعه مبلمان شاخص به خانه فکر می‌کنید، راه‌های زیادی پیش پایتان قرار می‌گیرد.

شاید ایده خوبی باشد که با توجه به نوع مبلمانی که نیاز دارید، کمی ولخرجی کنید. یا اگر سبک چیدمان شما اقتضا می‌کند، می‌توانید از صنایع دستی یا هنر دست خود در ساختن این وسایل استفاده کنید.

 ایده این است که چیزی شایان توجه و تحسین به دکوراسیون خود بیفزایید. راه‌های زیادی برای استفاده از مبلمان شاخص در خانه وجود دارد:

با ورودی شروع کنید

ورودی، لحن بقیه اجزای خانه را مشخص می‌کند و این بهترین نقطه برای استفاده از مبلمان شاخص است.

برای مثال کنسول  یا هر دراور، گنجه، قفسه نقاشی شده، مطلا یا با تزئینات می‌تواند به خوبی این نقش را بازی کند.

یک کنسول یا قفسه انتخاب کنید که یک رنگ برجسته یا شکل غیرمعمول داشته باشد.

میز کوچکی برای ایفای نقش مبلمان شاخص انتخاب کنید

میزهای کوچک یک گزینه عالی برای تبدیل شده به مبلمان شاخص خانه شما هستند. اغلب میزهای کوچکی که نقاشی شده‌اند، منبت‌کاری یا هر تزئینات خاص دیگری دارند، به عنوان مبلمان شاخص در دکوراسیون استفاده می‌شوند.

ممکن است این میزها به جای تزئینات عجیب از یک متریال عجیب ساخته شده باشند یا خطوط یا رنگ برجسته‌ای داشته باشند. گزینه‌های پیش روی شما در انتخاب این میز بی‌پایان است.

فقط مطمئن شوید که میز را به خاطر قدرت جذب نگاه‌ها انتخاب می‌کنید. این میز می‌تواند تقریباً هر جای خانه نقش خود را بازی کند؛ از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب.

از قطعات مبلمان بزرگ و باابهت استفاده کنید.

 

مبلمان شاخص

یک قطعه مبلمان بزرگ و با ابهت به خوبی می‌تواند به چشمگیرترین جزء مبلمان شما تبدیل شود.

این وسیله می‌تواند یک بوفه، یک گنجه چینی یا یک تابلوی بزرگ نقاشی باشد. اگر فضای شلوغی دارید، می‌توانید مبلمان شاخص خود را ساده‌تر انتخاب کنید.

 اما اگر ظاهر قابل توجهی دارد، باید مکمل  قطعات دیگر موجود در اتاق باشد. اگر سایر مبلمان شما به چشم نمی‌آیند، پس به دنبال یک قطعه بزرگ و چشمگیر باشید.

یک صندلی صاحب سبک و بااصالت پیدا کنید

استفاده از یک صندلی خاص به عنوان قطعه شاخص مبلمان کار متداولی است. وقتی انتخاب شما برای مبلمان شاخص یک صندلی است، به دنبال یک صندلی با پروفایلی پرقدرت باشید. یا چیزی انتخاب کنید که پارچه یا رنگ خاصی داشته باشد.

 از محصولات خانگی نیلپر دیدن کنید و ببینید آیا قطعه‌ای به عنوان مبلمان شاخص به چشم شما می‌خورد؟ اگر بله، آن را در کامنت‌ها به ما هم معرفی کنید.

ادامه مطلب

صندلی انتظار چه ویژگی‌هایی دارد؟

صندلی انتظار

صندلی انتظار به صندلی‌هایی اطلاق می‌شود که در سالن‌های انتظار از آن‌ها استفاده می‌شود. سالن‌های انتظار در مکان‌های مختلفی وجود دارند.

مطب پزشکان و دندانپزشکان، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، آزمایشگاه و دیگر کلینیک‌های خدمات درمانی و پزشکی، ادارات و سازمان‌هایی با تعداد زیاد ارباب رجوع، ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی، آموزشگاه‌ها، سالن پذیرش هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، آرایشگاه‌ها و حتی گاهی رستوران‌ها سالن انتظار دارند که باید در آن‌ها از مبلمان ویژه و صندلی انتظار استفاده کنند.

صندلی‌ انتظار در گروه صندلی اداری است که انواع مختلفی دارد. این تنوع به نوع استفاده و مکانی که صندلی‌ها در آن قرار خواهد گرفت بستگی دارد.

تنوع صندلی انتظار در تکی یا نیمکتی و پیوسته بودن چند صندلی یا در جنس صندلی است. صندلی‌های انتظار اغلب بدنه فلزی یا پلاستیکی فاقد پوشش فوم و پارچه دارند.

اما صندلی انتظار با لایه فوم و پارچه یا چرم هم برای سالن‌های انتظار لوکس‌تر به کار می‌رود. شما می‌توانید از مبل‌های اداری مختلف در سالن انتظار خود استفاده کنید.

اما غالباً در سالن انتظار مطب یا برخی ادارات فضای کافی برای مبل‌های بزرگ یا بودجه کافی برای تهیه مبلمان آنچنانی وجود ندارد و برای همین برای اینکه گنجایش اتاق شامل افرادی بیشتری شود، از صندلی‌های انتظار کم‌جا و به هم پیوسته استفاده می‌شود.

اگر سالن انتظار خلوت و کم رفت و آمدی دارید، می‌توانید ولخرجی کنید و برای آن مبلی درخور انتخاب کنید ولی تهیه مبلمان گران‌قیمت برای سالن‌های انتظار بزرگ مقرون به صرف نخواهد بود.

بخصوص که در مکان‌های شلوغ و عمومی یا مکان‌هایی که کودکان در آن رفت و آمد دارند، دوام و آسیب‌ناپذیر بودن صندلی‌ها اهمیت پیدا می‌کند. پارچه‌ای یا چرمی بودن صندلی‌ها در چنین مکان‌هایی نقطه ضعف محسوب می‌شود.

 

در خرید صندلی انتظار باید به چه نکاتی توجه کنید؟

 زیبایی صندلی قطعاً فاکتور مهمی در انتخاب است چون در دکوراسیون داخلی سالن انتظار شما تأثیر بسزایی دارد.

مورد بعد، کاربردی بودن صندلی انتظار است. شما نباید در چیدمان این صندلی در کنار وسایل دیگر مشکلی داشته باشید.

راحتی صندلی انتظار، المان مهم بعدی است که باید آن را در نظر گیرید. ممکن است ارباب رجوع زمان زیادی به انتظار خدمات شما در سالن انتظار سپری کند. صندلی‌ها باید راحتی و آسایش مراجعه‌کنندگان را فراهم کنند تا تحمل گذر زمان و انتظار آسان‌تر شود.

 

صندلی انتظار

دوام و مرغوبیت جنس، فاکتور مهم بعدی است. سالن انتظار جایی است که رفت ‌و آمد و تعداد نفرات در آن زیاد است. همچنین از هر سنی در یک سالن انتظار ممکن است رفت و آمد کنند.

 اشیایی که زیاد استفاده می‌شوند، باید کیفیت خوبی داشته باشند و در برابر آسیب‌های احتمالی مقاومت کنند. صندلی نباید در مدت کوتاهی دفرمه یا شکسته و آسیب دیده شود و باید ظاهر و راحتی‌اش را حفظ کند.

همان‌طور که می‌دانید نیلپر در حوزه مبل اداری شهرتی بی‌رقیب در بازار ایران دارد و در مبلمان خانگی کارنامه خوبی از خود ارائه داده است.

مبلمان و صندلی‌هایی را که برای دکوراسیون یک اتاق انتظار معمولی و ساده یا بزرگ و مجلل نیاز دارید، می‌توانید از میان محصولات متنوع و مختلف و باکیفیت نیلپر انتخاب کنید.

 

 
ادامه مطلب

معنای ارگونومی و تأثیر آن بر صنعت مبلمان

ارگونومی

ارگونومی واژه‌ای اصالتاً یونانی است و متشکل از دو بخش orgonبه معنی کار و nomoiبه معنی قانون طبیعت است. در تعریف، این واژه به معنای علم تصحیح طراحی محصولات برای بهینه کردن آن‌ها برای استفاده انسان است.

با استفاده از علم ارگونومی ویژگی‌های انسانی مثل قد، وزن و سایر نسبت‌ها و مقادیر در معماری و طراحی و صنعت در نظر گرفته می‌شوند. همچنین بینایی، شنوایی، دمای بدن و چیزهایی مثل این‌ها. ارگونومی گاهی با عنوان مهندسی فاکتورهای انسانی هم شناخته می‌شود.

کامپیوتر و محصولات مرتبط به آن و میز و صندلی، به طور ویژ با ارگونومی سنجیده و طبق آن طراحی می‌شوند. گروه بزرگی از انسان‌ها امروزه برای مدت زمان طولانی از این وسایل استفاده می‌کنند. یک روز عادی کاری برای بسیاری از مردم اطراف این وسایل سپری می‌شود.

 اگر این محصولات در ایجاد راحتی حین استفاده ضعف داشته و متناسب با نیازهای انسان نباشند، ممکن است باعث خستگی، فشار و حتی آسیب شوند.

اصطلاح ارگونومی علاوه بر استفاده درمورد تجهیزات و وسایل، برای محل کار انسانی هم به کار می‌رود. محل کار باید طبق اصول ارگونومی باشد. محصولات و مکان ارگونومیک باعث افزایش بهره‌وری و کاهش خستگی و فشار کاری است.

ارگونومی

تعریف ارگونومی

در ویکی پدیای فارسی این‌طور واژه ارگونومی را تعریف کرده‌اند: «ارگونومی(به انگلیسی:Ergonomics) عبارت است از دانش بکار بردن اطلاعات علمی موجود درباره انسان (و روش‌های علمی تولید چنین اطلاعاتی) در طراحی محیط کار. ارگونومی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های انسان را بررسی می‌کند و سپس اطلاعات به دست آمده را در طراحی مشاغل، فراورده‌ها، محیط‌های کار و تجهیزات به کار می‌بندد. معمولاً از اصطلاحات ارگونومی و عوامل انسانی(Human Factors) به‌طور مترادف بهره گرفته می‌شود.

هر دو اصطلاح رابطه دوسویه کار و نیازمندی‌های شغلی را بازگو و تشریح می‌کند و هر دو درصدد کاهش فشارهای جسمانی و روانی در محیط کار هستند. آشکارترین اثر مثبت طراحی درست و مناسب مشاغل، تجهیزات و محیط کار، بالارفتن سطح ایمنی، بهداشت، تطبیق کار با کارگر بر اساس ابعاد بدنی فرد و در نهایت رضایت شغلی و بهبود بهره‌وری است.»

این اصطلاح اولین بار در سال ۱۸۵۷ میلادی به کار رفت و در طول زمان پا گرفت و گسترش یافت. ارگونومی به شاخه‌های مختلفی تقسیم شده و شامل ارگونومی محیطی، ارگونومی سخت‌افزار، ارگونومی نرم‌افزار، ارگونومی کلان و... می‌شود.

شاخه‌‌ای از ارگونومی که به شرکت نیلپر در صنعت مبلمان ارتباط پیدا می‌کند ارگونومی سخت‌افزار است. ارگونومی سخت‌افزار در طراحی همه سخت‌افزارهایی که مربوط به محیط کار، خانه یا هر جای دیگری که در ارتباط با انسان است، شامل همه ابزار و وسایل، میز و صندلی و... است.

 ارتفاع مناسب میز کار و صندلی مناسب با بدن انسان که نشستن روی آن‌ها آسیبی به بدن نمی‌زند، از نخستین چیزهایی هستند که در تاریخ ارگونومی به آن‌ها توجه شده است.

ارگونومی مبلمان در خانه و محل کار، در رستوران، در خودرو و در فضای شهری اهمیت دارد و به آن در طراحی مبلمان و معماری فضاهای زندگی، کار و تفریح انسان‌ها توجه می‌شود.

درباره صندلی ارگونومیک باید اصول ارگونومی در تمام اجزای صندلی رعایت شده باشد. پشتی، پایه، پارچه‌های استفاده شده، چرخ‌ها، ابعاد و اندازه‌ها، کفی، دسته، جنس‌ موارد و... باید طبق اصول ارگونومی باشند و در ساعات بسیاری که استفاده می‌شوند آسیبی به بدن انسان نزنند.

 

 
ادامه مطلب

بهترین صندلی گیمینگ برای گیمرهای حرفه‌ای

صندلی گیمینگ

اگر بازی ویدیویی می‌کنید و تا حالا صندلی گیمینگ نداشته‌اید، نصف عمرتان بر فناست! صندلی‌های گیمینگ به طور ویژه طراحی شده تا شما بتوانید آن را در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا هر جای دیگری که بازی ویدیویی می‌کنید، بگذارید و خود را در تجربه جدیدی از بازی ویدیویی غرق کنید.

با صندلی گیمینگ شما صندلی‌ای خواهید داشت که نسبت به دیگر صندلی‌ها راحت‌تر است و با مواد و متریال سطح بالاتری ساخته شده است.

مهم‌تر از همه، این صندلی‌ها تکنولوژی‌ای درون خود دارند که می‌تواند با فایل صدای بازی تعامل داشته باشد و به آنچه در صفحه نمایش اتفاق می‌افتد واکنش نشان دهد و چیزهای بیشتر.

بسیاری از بهترین صندلی‌های گیمینگ امروزی با طراحی ارگونومیک به بازار آمده‌اند و هدف آن‌ها فراهم کردن راحتی بیشتر و بهتر برای کمر، گردن و پاهای شما در طول بازی‌های طولانی است.

اگر می‌خواهید تجربه بازی کردنتان را با یک راه تازه ارتقا دهید و شاید حتی خودتان را در حالت راحت‌تری در طول بازی نگه دارید، خرید یک صندلی گیمینگ ایده بسیار خوبی است.

برای انتخاب صندلی گیمینگ خوب است که آنالیزها و تحلیل‌های این محصولات را در وبسایت‌های مربوط بخوانید، معیارهای مشخص را در نظر بگیرید، نظرسنجی‌ها و نظرات کاربران را نگاه کنید و بعد خرید کنید.

 

در اینجا نمونه‌های برتر صندلی گیمینگ در دنیا را معرفی می‌کنیم تا شما با این صندلی و قابلیت‌های آن بیشتر آشنا شوید.

اگر به دنبال یک صندلی بازی راحت و باکیفیت هستید و برایتان مهم نیست که چقدر خرج می‌کنید، Vertagear S-Line SL4000گزینه خوبی است که در مقابلتان قرار دارد.

این صندلی یک پایه پنج شاخه‌ای دارد که با ستونی فلزی و محکم پشتیبانی می‌شود. به علاوه رنگ‌های متنوعی دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه خود از بین آن‌ها انتخاب کنید.

صندلی پدهای حمایت‌کننده قوی دارد که باعث می‌شود در طول نشستن روی آن احساس خستگی نکنید. این خصوصیت خوبی برای کاربرانی است که بیشتر از چند ساعت به صورت مداوم روی صندلی سپری می‌کنند.

همچنین سر هم و جدا کردن قطعات صندلی به راحتی انجام می‌شود و هر کسی در عرض نیم ساعت می‌تواند آن را سر هم کند.

این صندلی کمی گران است و با توجه به رنگی که انتخاب می‌کنید از ۳۳۷ دلار شروع می‌شود. البته با وجود این هم هنوز یک انتخاب عالی است و تجربه بازی را برای شما دگرگون می‌کند.

یک صندلی گیمینگ متفاوت

Ace Bayou X Rockerنام یک صندلی گیمینگ کاملاً متفاوت با آنچه تا به حال دیده‌اید است. این شاید به خودی خود، امتیاز این صندلی محسوب شود.

برخلاف دیگر صندلی‌ها که روی چرخ و پایه قرار دارند، این صندلی روی سطح زمین قرار می‌گیرد. این خصوصیت با مکانیسم تاب خوردن صندلی همراه است. چیزی شبیه به صندلی‌های راک.

شما حین بازی کردن روی این صندلی می‌توانید تاب بخورید. این صندی همچنین طبق اصول ارگونومی طراحی و ساخته شده است بنابراین می‌توانید از راحتی نشستن طولانی روی آن اطمینان داشته باشید.

شاید جالب‌ترین خصوصیت این صندلی سیستم کنترل صدای آن باشد. این صندلی دو اسپیکر در کناره‌ها و یک ساب‌ووفر دارد که تجربه صوتی شما را در حین بازی ارتقا می‌دهد و آن را برای شما منحصربه‌فرد می‌کند.

ادامه مطلب

چطور میز بغل یا عسلی انتخاب کنیم؟

میز بغل

میز بغل میز کوچکی است که اندازه‌ای انعطاف‌پذیر و کارا دارد و اصولاً در کنار کاناپه یا مبل تک قرار می‌گیرد. این میز اغلب در اتاق نشیمن و برای قرار دادن گلدان، لیوان چای و قهوه، کنترل تلویزیون، کتاب و وسایلی مثل این استفاده می‌شود.

میز بغل تنوعی بسیار بالا از نظر سبک، شکل، متریال و طراحی دارد. مهم  این است که با دکور و مبلمان شما همراهی داشته باشد.

پس میزی انتخاب کنید که با سبک فضا و مبل شما هماهنگ باشد. در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی، میز جلومبلی و میز بغل همه چیزهایی که شما دوست دارید دم دستتان باشند را روی خود جای می‌دهند.

ممکن است شما میز ساده‌ای بخواهید که روی آن تنها کنترل تلویزیون و لیوان چایتان را بگذارید. یا اینکه میزی انتخاب کنید که قفسه و کشو داشته باشد و بتوانید توی آن‌ مجله‌ها یا ظروف پذیرایی‌تان را بگذارید.

تعریف میز بغل یا میز کنار خیلی ساده  این است: میزی که کنار یک قطعه دیگر مبلمان، عموماً کاناپه یا صندلی تک قرار می‌گیرد. این میز می‌تواند کنار دیوار یا وسط قرار گیرد.

این میزها همچنین المان‌های برجسته‌ای از استایل دارند و معمولاً در فضا بیشتر از بقیه اجزا به چشم می‌آیند و کل دکوراسیون اتاق را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

میز بغل

برای خرید میز بغل باید به چه نکاتی توجه کنید

اندازه‌ها را در ذهن داشته باشید

وقتی برای خرید میز بغل، میز کنار یا آن‌طور که گاهی خوانده می‌شود، میز عسلی به بازار می‌روید، مهم است که اندازه قطعات کلیدی مبلمان خود را در خاطر داشته باشید.

 عموماً میز بغل باید هم ارتفاع یا تنها چند سانتی‌متر کوتاه‌تر از ارتفاع دسته‌های صندلی یا کاناپه شما باشد.

این کار درستی است که یک میز بغل کاملاً ست با میز وسط یا مبل‌های خود داشته باشید ولی جذاب‌تر خواهد بود اگر میز بغل را هماهنگ با مبلمان و نه دقیقاً مثل آن‌‌ها انتخاب کنید.

 برای مثال، میز بغلی انتخاب کنید که از متریال مشابه با مبلمان شما ساخته شده است اما رویه آن متفاوت و از جنس دیگری است.

تا وقتی که در محدوده یک سبک مشخص کار می‌کنید و حداقل یک المان دیگر در کل دکوراسیون دارید که با میز شما همخوانی دارد، همه چیز قابل قبول خواهد بود.

ارتفاع میز بغل

نکته بعد که باید هنگام خرید میز بغل به آن توجه کنید، ارتفاع میز است. برای طراحی هندسی و متقارن فضا برای مثال اگر بخواهید دو آباژور روی دو میز در دو طرف کاناپه‌تان بگذارید، باید اطمینان داشته باشید که میزهای بغل دقیقاً در یک ارتفاع باشند. اگر تقارن هدف شما در چیدن اثاثیه نیست، در انتخاب ارتفاع میزها آزادید.

قبل از خرید به کاربرد میز بغل فکر کنید

و آخرین نکته درباره میز بغل قبل از اینکه آن را بخرید این است که فکر کنید می‌خواهید که چطور از آن در دکوراسیون خود استفاده کنید.

این کار به شما کمک می‌کند که فضا را خوب تقسیم کنید و میزی که بهترین کاربری را در کنار دکوراسیون شما دارد برگزینید.

مثلاً اگر که قرار است میز بغل شما در کنار یک صندلی مطالعه قرار گیرد، این را در نظر بگیرید که باید سطح میز جای کافی برای قرار دادن چراغ مطالعه داشته باشد.

یا مثلاً اگر قرار است میز شما کنار صندلی برای قرار دادن چای و لیوان نوشیدنی استفاده شود، رویه پارچه‌ای یا چوب مناسب نیست و بهتر است سطح میز شیشه یا سرامیک باشد.

این‌ها چند نکته اساسی در خرید میز بغل یا میز عسلی بود. از محصولات نیلپر هم می‌توانید بازدید کنید شاید که میز دلخواه شما در میان آن‌ها باشد.

 اگر سوال دیگری دارید همین‌جا برای ما کامنت کنید.

 

ادامه مطلب

چند طراحی کافی شاپ منحصربه‌فرد در آسیا

طراحی کافی شاپ

مهم نیست کجای دنیا باشید چیزی که می‌توانید مطمئن باشید که پیدا می‌کنید، قهوه است. کافی‌ شاپ ‌ها همه جا هستند. در این مطلب با شما مثال‌هایی از طراحی کافی شاپ‌ خلاقانه را به اشتراک می‌گذاریم که به مردم محلی و توریست‌های طالب قهوه در جای جای آسیا سرویس می‌دهند.

۱. استودیو طراحی M4طراحی کافی شاپ Churro Bunnyرا انجام داده که یک کافی شاپ بیرون‌بر در شهر سئول کره جنوبی است. این کافی شاپ در بین ساختمان‌های خیابان توجه‌ها را به خود جلب می‌کند و مثل یک حباب زرد رنگ در میان ساختمان‌ها به چشم می‌آید.

    

۲. استودیوی طراحی YAMOطراحی کافی شاپ Kaleدر شهر هانگژوا در چین را انجام داده است. این کافی شاپ طراحی درخشانی دارد که پر از خانه‌های کوچکی است که فضاها را از هم مجزا کرده‌اند و گوشه‌هایی دنج برای نشستن، قهوه خوردن و گپ دوستانه فراهم کرده‌اند.

 

 

 

 

۳. دفتر معماری JJAکافی شاپ Elephant Groundsرا در هنگ کنگ طراحی کرده است. تاکید طراحی این کافی شاپ به تعامل بین فضای داخلی و فضای خارجی است. فضای کافی شاپ روبه پیاده‌رو خیابان باز است تا مشوق تعامل بین مردم در داخل کافی شاپ با مردم در خیابان باشد.

۴. استودیوی سوپرماشین این کافی شاپ را در فضایی اداری در بانکوک تایلند طراحی کرده است. لوله‌های سیستم برق و الکتریک و تاسیسات کافه با رنگ فیروزه‌ای نقاشی شده‌اند و به جای توکار بودن ظاهری جالب و صنعتی به این کافی شاپ داده‌اند. تاکید طراحان در این طراحی باقی گذاشتن اثری دراماتیک بر بیننده بوده است.

 

۵. کافی شاپ المنت در سنگاپور یک کافی شاپ لوکس است که در مجموعه وابسته به یک هتل واقع شده. خصوصیاتی که در نگاه به این کافی شاپ به چشم می‌خورد، کفپوش مرمر، جزئیات طلایی و تنالیته رنگی قوی  برای ایجاد فضایی گرم و باشکوه است.

۶. کافی شاپ فومی(Fumi) یک کافه در شانگهای چین است که توجه مردم را از خیابان با سقف تجسمی و حجم دارش که تا جلوی در آن در خیابان ادامه یافته، به خود جلب می‌کند. کانسپت طراحی سقف این کافی شاپ از بخار معطر قهوه الهام گرفته شده است.

 

۷. دفتر طراحی اما مکسول طراحی کافی شاپ منحصربه‌فرد ملبا در مدیاپلیس سنگاپور را انجام داده که با قطعه‌های سه‌بعدی و شش‌ضلعی دست‌ساز از جنس بتن تزيین شده است.

 

 

۸. الهام گرفته از سبک زندگی ساده استرالیایی، کافی شاپ ملبا در یک مرکز هنری در سنگاپور ساخته شده تا در عین اینکه زیبا و چشمگیر است، راحت و آرامش‌بخش هم باشد.

 

 

۹. شرکت id incطراحی کافی شاپ مینیمالیستی kiرا در شهر توکیو ژاپن انجام داد است. در طراحی این کافی شاپ از تم انتزاعی درخت استفاده شده که فضایی در دسترس برای گذاشتن کلاه و کت به مشتریان می‌دهد در حالی که نشسته‌اند و فنجان قهوه‌شان را می‌نوشند.

 

۱۰. کافی شاپ kithیک کافی شاپ ساده در نزدیکی رودخانه سنگاپور است. جایی که مبلمان سفارشی کافی شاپ از قطعه‌های کوچک و بزرگ چوب ساخته شده تا فضای آن را در عین مدرن بودن، به فضای طبیعت نزدیک نگه دارد.

 

برای طراحی کافی شاپ های خود با ما در تماس باشید. نیلپر تولید کننده انواع مبلمان رستورانی ، صندلی بار ، صندلی رستورانی .

 

 

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت